Spain: LaLiga | ||||
---|---|---|---|---|
23:00 | Cadiz CF | -- : -- | Granada CF | |
Argentina: Copa De La Liga Profesional | ||||
02:00 | Rosario Central | 1 : 2 | Barracas Central | |
03:00 | Instituto | 1 : 2 | Argentinos Jrs | |
00:00 | Defensa y Justicia | -- : -- | Estudiantes L.P. | |
00:00 | Tigre | -- : -- | Belgrano | |
02:30 | Huracan | -- : -- | River Plate | |
France: Ligue 1 | ||||
23:00 | Lille | -- : -- | Lens | |
Qatar: Qsl | ||||
21:30 | Shamal | -- : -- | Al Ahli Doha | |
21:30 | Umm-Salal | -- : -- | Muaither SC | |
Saudi Arabia: Saudi Professional League | ||||
22:00 | Al Akhdoud | -- : -- | Al Raed | |
22:00 | Al Ettifaq | -- : -- | Al Ahli SC | |
22:00 | Al Ittihad | -- : -- | Al Feiha | |
22:00 | Al Taawon | -- : -- | Al Hazem | |
22:00 | Damac | -- : -- | Al Khaleej | |
Africa: Caf Champions League - Play Offs | ||||
21:00 | Simba | -- : -- | Al Ahly | |
Portugal: Liga Portugal | ||||
18:30 | Gil Vicente | -- : -- | Famalicao | |
21:00 | Benfica | -- : -- | Chaves | |
23:30 | Estrela | -- : -- | Sporting CP | |
Kuwait: Premier League - Championship Group | ||||
21:30 | Al-Fahaheel | -- : -- | Al Qadisiya | |
Slovenia: 2. Snl | ||||
17:00 | Ilirija | -- : -- | Triglav | |
17:30 | Jadran Dekani | -- : -- | Tabor Sezana | |
20:30 | NK Krka | -- : -- | Fuzinar | |
20:30 | Rudar | -- : -- | Tolmin | |
Slovenia: Prva Liga | ||||
17:00 | Rogaska | -- : -- | Bravo | |
19:30 | Maribor | -- : -- | Radomlje | |
22:15 | Domzale | -- : -- | Mura | |
Slovakia: 2. Liga | ||||
12:30 | Slovan Bratislava B | -- : -- | Presov | |
14:00 | Trebisov | -- : -- | Petrzalka | |
17:00 | Puchov | -- : -- | D. Kubin | |
19:00 | Pohronie | -- : -- | Komarno | |
Russia: Youth League | ||||
11:00 | Ural U19 | -- : -- | CSKA Moscow U19 | |
13:00 | Dynamo Moscow U19 | -- : -- | Fakel Voronezh U19 | |
13:00 | Nizhny Novgorod U19 | -- : -- | FK Rostov U19 | |
15:00 | Chertanovo M. U19 | -- : -- | FK Orenburg U19 | |
15:00 | Krylya Sovetov Samara U19 | -- : -- | UOR 5-Yegoryevsk U19 | |
17:00 | Konoplev Academy U19 | -- : -- | FK Strogino Moscow U19 | |
17:00 | Sochi U19 | -- : -- | Rubin Kazan U19 | |
17:00 | Spartak Moscow U19 | -- : -- | Lokomotiv Moscow U19 | |
17:00 | Zenit U19 | -- : -- | Akhmat Grozny U19 | |
19:00 | Baltika U19 | -- : -- | Krasnodar U19 | |
Serbia: Prva Liga | ||||
17:00 | Jedinstvo U. | -- : -- | Metalac | |
17:00 | Radnicki Beograd | -- : -- | Sloboda | |
21:00 | Dubocica | -- : -- | Macva | |
Serbia: Super Liga | ||||
16:00 | Cukaricki | -- : -- | Novi Pazar | |
18:00 | Radnik | -- : -- | Vojvodina | |
20:00 | IMT Novi Beograd | -- : -- | Zeleznicar Pancevo | |
20:00 | TSC | -- : -- | Vozdovac | |
Scotland: Championship | ||||
22:45 | Ayr | -- : -- | Airdrieonians | |
South Korea: Wk League Women | ||||
10:00 | Boeun Sangmu W | -- : -- | Incheon Hyundai Steel W | |
13:00 | Hwacheon W | -- : -- | Sejong Sportstoto W | |
13:00 | Seoul W | -- : -- | Gyeongju W | |
13:00 | Suwon FC W | -- : -- | Changnyeong W | |
Saudi Arabia: Division 1 | ||||
21:30 | Al Adalah | -- : -- | Al Taraji | |
21:45 | Al-Faisaly | -- : -- | Al Kholood | |
21:45 | Al-Qaisumah | -- : -- | Al Safa | |
22:00 | Al Arabi | -- : -- | Al Qadisiya | |
22:00 | Al Jabalain | -- : -- | Ohod | |
Spain: LaLiga2 | ||||
22:30 | Burgos CF | -- : -- | Espanyol | |
Rwanda: Premier League | ||||
16:00 | Amagaju | -- : -- | Marines | |
Slovakia: Nike Liga - Championship Group | ||||
19:30 | Ruzomberok | -- : -- | Dun. Streda | |
Romania: Liga 1 - Relegation Group | ||||
18:30 | FC Voluntari | -- : -- | FC Hermannstadt | |
Russia: Premier League | ||||
19:30 | Dynamo Moscow | -- : -- | FK Rostov | |
Spain: Tercera Rfef - Group 5 | ||||
13:45 | UE Tona | -- : -- | Castelldefels | |
14:00 | Prat | -- : -- | Olot | |
14:00 | Vilafranca | -- : -- | Grama | |
18:00 | Rapitenca | -- : -- | Mollerussa | |
Romania: Liga 1 - Championship Group | ||||
21:30 | Sepsi Sf. Gheorghe | -- : -- | CFR Cluj | |
Republic Of The Congo: Ligue 1 | ||||
17:00 | CARA Brazzaville | -- : -- | Cheminots | |
17:00 | Leopard | -- : -- | AS BNG | |
17:00 | V. Club Mokanda | -- : -- | Kondzo | |
20:00 | Juk | -- : -- | Nathalys | |
Portugal: Liga Portugal 2 | ||||
14:00 | Os Belenenses | -- : -- | Feirense | |
17:00 | Pacos Ferreira | -- : -- | Oliveirense | |
18:30 | Tondela | -- : -- | Vilaverdense | |
Poland: Central Youth League | ||||
14:00 | Cracovia U19 | -- : -- | Arka Gdynia U19 | |
Peru: Liga 1 - Apertura | ||||
04:00 | Alianza Lima | 2 : 0 | Los Chankas | |
03:00 | Cusco | -- : -- | Union Comercio | |
Northern Ireland: Irish Cup | ||||
22:45 | Glentoran | -- : -- | Linfield | |
Netherlands: Eerste Divisie | ||||
22:00 | De Graafschap | -- : -- | Jong AZ | |
22:00 | Den Bosch | -- : -- | Dordrecht | |
22:00 | Den Haag | -- : -- | Groningen | |
22:00 | Eindhoven FC | -- : -- | Cambuur | |
22:00 | FC Emmen | -- : -- | Jong Ajax | |
22:00 | Helmond | -- : -- | Willem II | |
22:00 | NAC Breda | -- : -- | Maastricht | |
22:00 | Telstar | -- : -- | Jong Utrecht | |
22:00 | Venlo | -- : -- | Oss | |
Morocco: Coupe Du Trone | ||||
01:00 | Chabab Mohammedia | -- : -- | Youssoufia Berrechid | |
01:00 | Olympique Khouribga | -- : -- | Difaa El Jadidi | |
Mongolia: Premier League | ||||
14:15 | Bavarians | -- : -- | Khovd | |
Moldova: Super Liga - Relegation Group | ||||
16:00 | Sparta Selemet | -- : -- | Saxan Gagauz Yeri | |
Mexico: Liga Mx Women - Clausura | ||||
06:00 | Monterrey W | -- : -- | Club Tijuana W | |
00:45 | Cruz Azul W | -- : -- | Club America W | |
02:00 | Queretaro W | -- : -- | Necaxa W | |
Mexico: Liga Premier Serie B | ||||
21:00 | Dongu | -- : -- | Caja Oblatos | |
02:00 | Poza Rica | -- : -- | Ayense | |
Spain: Tercera Rfef - Group 3 | ||||
19:00 | Torina | -- : -- | Escobedo | |
19:30 | Laredo | -- : -- | Vimenor | |
Spain: Tercera Rfef - Group 6 | ||||
13:30 | Castellonense | -- : -- | Castellon B | |
19:00 | Utiel | -- : -- | Ontinyent 1931 | |
Mexico: Liga De Expansion Mx - Clausura | ||||
04:05 | Atl. Morelia | 2 : 1 | Venados | |
06:05 | Dorados de Sinaloa | -- : -- | Atlante | |
03:00 | Celaya | -- : -- | Tlaxcala | |
USA: Nwsl Women | ||||
02:00 | Orlando Pride W | -- : -- | Chicago W | |
Ukraine: Druha Liga | ||||
14:00 | Chaika | -- : -- | Zvyagel | |
United Arab Emirates: Uae League | ||||
21:00 | Al Wahda | -- : -- | Shabab Al-Ahli Dubai | |
21:00 | Ittihad Kalba | -- : -- | Ajman | |
Uruguay: Primera Division - Apertura | ||||
18:30 | Cerro Largo | -- : -- | Racing Montevideo | |
22:00 | Penarol | -- : -- | Nacional | |
USA: Usl Championship | ||||
02:00 | North Carolina | -- : -- | Hartford Athletic | |
USA: Usl League One | ||||
02:30 | Charlotte Independ. | 2 : 1 | Spokane Velocity | |
02:00 | Lexington | -- : -- | Greenville | |
USA: Nisa | ||||
00:00 | Club de Lyon | -- : -- | Capo | |
00:00 | Michigan Stars | -- : -- | Irvine Zeta | |
Venezuela: Liga Futve - Apertura | ||||
02:30 | Dep. Tachira | 2 : 0 | Metropolitanos | |
23:00 | Zamora | -- : -- | Angostura | |
Ukraine: Persha Liga - Promotion Group | ||||
13:00 | FSC Mariupol | -- : -- | Prykarpattya | |
14:00 | Karpaty Lviv | -- : -- | Viktoria | |
16:00 | Livyi Bereg | -- : -- | Ahrobiznes Volochysk | |
Venezuela: Liga Futve 2 - Apertura | ||||
02:00 | Fundacion AIFI | -- : -- | Maritimo | |
Wales: Cymru Premier - Championship Group | ||||
15:30 | Connahs Q. | -- : -- | Newtown | |
Wales: Cymru Premier - Relegation Group | ||||
15:30 | Barry | -- : -- | Penybont | |
15:30 | Colwyn Bay | -- : -- | Aberystwyth | |
15:30 | Pontypridd | -- : -- | Haverfordwest | |
Wales: Cymru South | ||||
17:00 | Baglan Dragons | -- : -- | Llantwit Major | |
17:00 | Carmarthen Town | -- : -- | Cwmbran Celtic | |
17:30 | Afan Lido | -- : -- | Abergavenny Town | |
17:30 | Ammanford | -- : -- | Caerau Ely | |
17:30 | Llanelli | -- : -- | Pontardawe | |
17:30 | Trefelin | -- : -- | Goytre Utd | |
22:30 | Cambrian & Clydach | -- : -- | Abertillery Bluebirds | |
Wales: Cymru North | ||||
17:30 | Buckley | -- : -- | Guilsfield | |
17:30 | Gresford | -- : -- | Ruthin | |
17:30 | Llandudno | -- : -- | Holywell | |
17:30 | Llanidloes | -- : -- | Chirk AAA FC | |
17:30 | Mold Alexandra | -- : -- | Caersws FC | |
17:30 | Porthmadog | -- : -- | Airbus | |
22:30 | Prestatyn | -- : -- | Flint | |
World: Club Friendly | ||||
12:45 | HJK | -- : -- | PK-35 | |
14:00 | Ekenas | -- : -- | KaPa | |
14:00 | PEPO | -- : -- | JIPPO | |
16:00 | Ilves | -- : -- | Lahti | |
16:00 | VPS | -- : -- | Jaro | |
17:30 | Klubi 04 | -- : -- | SalPa | |
18:00 | Ilves | -- : -- | AC Oulu | |
18:00 | Mariehamn | -- : -- | KTP | |
Ukraine: Persha Liga - Relegation Group | ||||
13:30 | Podillya Khmelnytskyi | -- : -- | Kremin | |
Uganda: Premier League | ||||
16:00 | Airtel Kitara | -- : -- | BUL | |
16:00 | Wakiso Giants | -- : -- | NEC FC | |
Spain: Tercera Rfef - Group 7 | ||||
14:00 | Tres Cantos | -- : -- | Parla | |
Sweden: Division 1 - Södra | ||||
15:00 | Lunds | -- : -- | Rosengard | |
16:00 | Torns | -- : -- | Torslanda | |
17:00 | Falkenberg | -- : -- | Trollhattan | |
Spain: Tercera Rfef - Group 11 | ||||
19:00 | Felanitx | -- : -- | Santanyi | |
Spain: Tercera Rfef - Group 12 | ||||
15:00 | Las Palmas B | -- : -- | Villa Santa Brigida | |
Spain: Tercera Rfef - Group 13 | ||||
14:00 | Deportiva Minera | -- : -- | UCAM Murcia B | |
Spain: Tercera Rfef - Group 14 | ||||
14:00 | Fuente de Cantos | -- : -- | Azuaga | |
14:30 | Olivenza | -- : -- | Jaraiz | |
Spain: Tercera Rfef - Group 16 | ||||
14:00 | Casalarreina | -- : -- | Alfaro | |
Sweden: Division 1 - Norra | ||||
16:00 | Vasalund | -- : -- | Karlbergs | |
18:00 | FBK Karlstad | -- : -- | Taby | |
Sweden: Division 2 - Norrland | ||||
17:00 | Team TG | -- : -- | IFK Lulea | |
Turkmenistan: Yokary Liga | ||||
13:00 | Merw | -- : -- | Kopetdag Asgabat | |
14:00 | Sagadam | -- : -- | FC Asgabat | |
Sweden: Division 2 - Norra Götaland | ||||
16:00 | Ahlafors IF | -- : -- | Lidkoping | |
16:00 | Forward | -- : -- | Grebbestad | |
16:00 | Gauthiod | -- : -- | Vanersborgs FK | |
16:00 | Herrestads AIF | -- : -- | Kumla | |
16:00 | Saffle SK | -- : -- | Stenungsunds | |
18:00 | Kongahalla | -- : -- | Motala | |
Sweden: Division 2 - Norra Svealand | ||||
15:00 | Viggbyholms | -- : -- | Osteraker IFK | |
16:00 | Enkopings SK | -- : -- | Gute | |
Sweden: Division 2 - Södra Götaland | ||||
15:00 | IFK Karlshamn | -- : -- | IFK Hassleholm | |
15:00 | Osterlen | -- : -- | Nosaby | |
17:00 | Kristianstad | -- : -- | Simrishamn | |
Sweden: Division 2 - Södra Svealand | ||||
15:00 | Enskede | -- : -- | Nykopings | |
15:00 | Smedby | -- : -- | Sylvia | |
Sweden: Division 2 - Västra Götaland | ||||
16:00 | Astrio | -- : -- | Tord | |
16:00 | Laholms | -- : -- | Ockero | |
18:00 | Hittarp | -- : -- | Bergdalens IK | |
21:00 | Varbergs GIF | -- : -- | Savedalen | |
Switzerland: Challenge League | ||||
21:30 | Stade Nyonnais | -- : -- | Sion | |
21:30 | Xamax | -- : -- | Schaffhausen | |
22:15 | Bellinzona | -- : -- | Aarau | |
Mexico: Liga Premier Serie A | ||||
19:00 | Correcaminos 2 | -- : -- | Saltillo | |
03:00 | Tecos FC | -- : -- | Cimarrones de Sonora 2 | |
03:45 | Orgullo Reynosa | -- : -- | Coras | |
Lithuania: A Lyga | ||||
20:00 | Banga | -- : -- | Dziugas Telsiai | |
Mauritania: Ligue 1 | ||||
03:30 | ASAC Concorde | -- : -- | Chemal | |
مباشر | Garde Nationale | 1 : 1 | Nouakchott King's | |
01:30 | Tevragh-Zeina | -- : -- | Inter Nouakchott | |
Belgium: Challenger Pro League | ||||
22:00 | Beerschot VA | -- : -- | Genk U23 | |
22:00 | Club Brugge KV U23 | -- : -- | Dender | |
Czech Republic: Fnl | ||||
20:00 | Brno | -- : -- | Sparta Prague B | |
20:00 | Jihlava | -- : -- | Dukla Prague | |
20:00 | Opava | -- : -- | Kromeriz | |
20:00 | Pribram | -- : -- | Vlasim | |
Cyprus: Cyta Championship - Relegation Group | ||||
20:00 | Apollon | -- : -- | Zakakiou | |
20:00 | Doxa | -- : -- | Othellos Athienou | |
Croatia: Prva Nl | ||||
15:45 | Cibalia | -- : -- | Zrinski Osjecko | |
17:30 | Solin | -- : -- | Jarun | |
Croatia: Hnl | ||||
17:50 | Istra 1961 | -- : -- | Lok. Zagreb | |
20:00 | Slaven Belupo | -- : -- | Osijek | |
Colombia: Primera A - Apertura | ||||
01:00 | Alianza | -- : -- | Deportes Tolima | |
03:30 | Junior | -- : -- | La Equidad | |
China: Super League | ||||
14:35 | Shenzhen Xinpengcheng | -- : -- | Cangzhou | |
Chile: Primera B | ||||
00:00 | San Felipe | -- : -- | Limache | |
Chile: Primera Division | ||||
02:30 | O'Higgins | 0 : 3 | Deportes Iquique | |
02:30 | Cobresal | -- : -- | Palestino | |
Cameroon: Elite Two - Championship Group | ||||
15:30 | Dragon de Yaounde | -- : -- | Eding Sport | |
17:30 | Tonnerre | -- : -- | Aigle Moungo | |
Bulgaria: Parva Liga | ||||
15:00 | Pirin Blagoevgrad | -- : -- | Etar | |
17:30 | Arda | -- : -- | Krumovgrad | |
20:00 | Levski Sofia | -- : -- | Slavia Sofia | |
Brazil: Paulista - Play Offs | ||||
مباشر | Palmeiras | 1 : 0 | Novorizontino | |
Brazil: Paraense - Play Offs | ||||
02:00 | Tuna Luso | 1 : 2 | Remo | |
Brazil: Mineiro - 5th-8th Places | ||||
02:30 | Athletic Club | 3 : 0 | Pouso Alegre | |
Bolivia: Division Profesional - Apertura | ||||
مباشر | Blooming | 1 : 0 | Aurora | |
02:00 | Santa Cruz | -- : -- | The Strongest | |
Belgium: Jupiler Pro League - Conference League Group | ||||
22:45 | Gent | -- : -- | St. Liege | |
Czech Republic: Cfl - Group B | ||||
12:30 | Kolin | -- : -- | Jablonec B | |
17:00 | Banik Most-Sous | -- : -- | Mlada Boleslav B | |
18:00 | Velvary | -- : -- | Teplice B | |
18:30 | Zivanice | -- : -- | Hradec Kralove B | |
20:00 | Usti nad Labem | -- : -- | Chlumec nad Cidlinou | |
Austria: Bundesliga - Relegation Group | ||||
21:30 | Austria Vienna | -- : -- | BW Linz | |
Algeria: Algeria Cup | ||||
00:00 | Annaba | -- : -- | Constantine | |
00:00 | Biskra | -- : -- | Oran | |
00:00 | CR Belouizdad | -- : -- | Olympique Akbou | |
00:00 | Mostaganem | -- : -- | Hussein Dey | |
Angola: Girabola | ||||
17:00 | CD Lunda Sul | -- : -- | Bravos do Maquis | |
Argentina: Primera Nacional | ||||
21:00 | Guillermo Brown | -- : -- | Talleres (R.E) | |
01:05 | Agropecuario | -- : -- | Quilmes | |
Argentina: Torneo Federal | ||||
مباشر | San Martin Mendoza | 0 : 0 | Juventud U.U. | |
00:00 | Sportivo Estudiantes | -- : -- | Biblioteca Atenas | |
Armenia: First League | ||||
14:00 | FC Gandzasar | -- : -- | Lernayin Artsakh | |
14:00 | Nikarm | -- : -- | Ararat Yerevan 2 | |
Australia: A-League | ||||
11:45 | Adelaide United | -- : -- | Western United | |
Austria: 2. Liga | ||||
20:10 | Leoben | -- : -- | Kapfenberg | |
20:10 | St. Polten | -- : -- | Amstetten | |
22:30 | Ried | -- : -- | Grazer AK | |
Belarus: Vysshaya Liga | ||||
17:00 | Dnepr Mogilev | -- : -- | Arsenal Dzyarzhynsk | |
19:00 | Dynamo Brest | -- : -- | Smorgon | |
Austria: Regionalliga East | ||||
21:00 | Drassburg | -- : -- | Neusiedl | |
21:00 | Marchfeld | -- : -- | TWL Elektra | |
21:30 | Ardagger | -- : -- | Wiener Sport-Club | |
21:30 | Kremser | -- : -- | SV Oberwart | |
21:30 | Traiskirchen | -- : -- | SK Rapid (Am) | |
Austria: Regionalliga Central | ||||
21:00 | Bad Gleichenberg | -- : -- | ASK Voitsberg | |
21:00 | Gleisdorf | -- : -- | Wolfsberger AC (Am) | |
21:00 | LASK (Am) | -- : -- | Vocklamarkt | |
21:00 | SC Weiz | -- : -- | Allerheiligen | |
21:00 | SPG Wels | -- : -- | Deutschlandsberger | |
21:00 | Wallern/St Marienkirchen | -- : -- | ASK Klagenfurt | |
Austria: Regionalliga West | ||||
20:00 | Motz/Silz | -- : -- | SC Imst | |
20:30 | Saalfelden | -- : -- | Wolfurt | |
21:00 | Schwaz | -- : -- | TSV St. Johann | |
Azerbaijan: Premier League | ||||
15:30 | Gabala | -- : -- | Neftci Baku | |
18:00 | Kapaz | -- : -- | Qarabag | |
Azerbaijan: I Liqa | ||||
14:00 | Zaqatala | -- : -- | MOIK Baku | |
15:00 | Imisli FK | -- : -- | Shamakhi | |
Bangladesh: Premier League | ||||
12:15 | Chittagong Abahani | -- : -- | Bangladesh Police | |
12:15 | Mohammedan | -- : -- | Fortis | |
12:15 | Sheikh Jamal | -- : -- | Sheikh Russel | |
Czech Republic: Cfl - Group A | ||||
12:15 | Admira Prague | -- : -- | Vltavin | |
12:30 | Ceske Budejovice B | -- : -- | Kraluv Dvur | |
17:00 | Hostoun | -- : -- | Povltavska FA | |
18:30 | Domazlice | -- : -- | Plzen B | |
20:00 | Pisek | -- : -- | Dukla Prague B | |
Czech Republic: Msfl | ||||
17:00 | Blansko | -- : -- | Start Brno | |
17:00 | Hodonin | -- : -- | Zlinsko | |
17:00 | Uhersky Brod | -- : -- | Zlin B | |
17:30 | FK Frydek-Mistek | -- : -- | Karvina B | |
19:00 | SK Hranice | -- : -- | Bohunice | |
Lithuania: I Lyga | ||||
19:00 | FK Panevezys 2 | -- : -- | BE1 NFA | |
19:00 | Kauno Zalgiris 2 | -- : -- | Nevezis Kedainiai | |
19:00 | Siauliai 2 | -- : -- | Neptunas | |
Ireland: Division 1 | ||||
22:45 | Bray | -- : -- | Cobh Ramblers | |
22:45 | Cork City | -- : -- | Athlone | |
22:45 | Kerry | -- : -- | Wexford | |
22:45 | Longford | -- : -- | UC Dublin | |
22:45 | Treaty United | -- : -- | Finn Harps | |
Georgia: Crystalbet Erovnuli Liga 2 | ||||
18:00 | Loco. Tbilisi | -- : -- | Shturmi | |
Germany: Regionalliga Nordost | ||||
15:00 | Hertha Berlin II | -- : -- | Lokomotive Leipzig | |
Germany: Oberliga Bremen | ||||
15:00 | BTS Neustadt | -- : -- | Geestemunde | |
Hungary: Otp Bank Liga | ||||
22:00 | Puskas Academy | -- : -- | Fehervar FC | |
Indonesia: Liga 1 | ||||
16:30 | Barito Putera | -- : -- | PSIS Semarang | |
16:30 | Madura United | -- : -- | PSS Sleman | |
16:30 | PSM Makassar | -- : -- | Borneo | |
Ireland: Premier Division | ||||
22:45 | Derry City | -- : -- | Galway | |
22:45 | Drogheda | -- : -- | St. Patricks | |
22:45 | Shamrock Rovers | -- : -- | Bohemians | |
22:45 | Shelbourne | -- : -- | Dundalk | |
22:45 | Waterford | -- : -- | Sligo Rovers | |
Italy: Serie D - Group C | ||||
16:30 | Campodarsego | -- : -- | Union Clodiense | |
17:30 | Virtus Bolzano | -- : -- | Este | |
France: National | ||||
21:30 | Chateauroux | -- : -- | Martigues | |
21:30 | Cholet | -- : -- | Red Star | |
21:30 | Dijon | -- : -- | Nimes | |
21:30 | Le Mans | -- : -- | Epinal | |
21:30 | Marignane GCB | -- : -- | Versailles | |
Japan: J1 League | ||||
13:00 | Verdy | -- : -- | Kyoto | |
Jordan: Premier League | ||||
22:30 | Al Salt | -- : -- | Sahab | |
Kyrgyzstan: Premier Liga | ||||
10:30 | Aldier | -- : -- | Kara Balta | |
12:30 | Abdish-Ata | -- : -- | Alay Osh | |
Latvia: Virsliga | ||||
17:00 | Jelgava | -- : -- | Metta/LU | |
Lebanon: Premier League - Losers Stage | ||||
15:15 | Tadamon | -- : -- | Tripoli | |
Albania: Superliga | ||||
17:00 | Egnatia | -- : -- | Kukesi | |
21:00 | KF Tirana | -- : -- | Teuta | |
21:00 | Vllaznia | -- : -- | Erzeni | |
Georgia: Crystalbet Erovnuli Liga | ||||
18:00 | Dila Gori | -- : -- | Iberia 1999 | |
19:00 | Kolkheti 1913 | -- : -- | Telavi | |
20:00 | Dinamo Batumi | -- : -- | Torpedo Kutaisi | |
Ethiopia: Premier League | ||||
16:00 | Adama City | -- : -- | St. George | |
19:00 | Hadiya Hossana | -- : -- | Hambericho Durame | |
Czech Republic: Division A | ||||
16:00 | Marianske Lazne | -- : -- | Cesky Krumlov | |
18:30 | Klatovy | -- : -- | Petrin Plzen | |
Denmark: Landspokal Cup | ||||
18:30 | Nordsjaelland | -- : -- | Aarhus | |
21:00 | Silkeborg | -- : -- | Fredericia | |
Czech Republic: Division B | ||||
12:00 | Olympie Brezova | -- : -- | Hrebec | |
12:15 | Brandys n. Labem | -- : -- | Louny | |
12:15 | Meteor Prague | -- : -- | Slany | |
12:15 | Neratovice | -- : -- | Chomutov | |
12:15 | Ujezd Prague | -- : -- | Steti | |
16:00 | Cesky Brod | -- : -- | Ostrov | |
Czech Republic: Division C | ||||
12:30 | Dobrovice | -- : -- | Caslav | |
12:30 | Spoje Prague | -- : -- | Velke Hamry | |
18:00 | Hlinsko | -- : -- | Turnov | |
Czech Republic: Division D | ||||
13:00 | Zdirec n. D. | -- : -- | Velka Bites | |
17:00 | Lanzhot | -- : -- | Zdar na Sazavou | |
17:00 | Lisen B | -- : -- | Velke Mezirici | |
17:00 | Slavoj Polna | -- : -- | Pelhrimov | |
Czech Republic: Division E | ||||
12:30 | Slavicin | -- : -- | Batov | |
17:00 | Holesov | -- : -- | Vsetin | |
17:00 | Prerov | -- : -- | Novy Jicin | |
17:00 | Skastice | -- : -- | HFK Olomouc | |
Czech Republic: Division F | ||||
12:15 | Vratimov | -- : -- | Havirov | |
16:00 | Bridlicna | -- : -- | Valasske Mezirici | |
Czech Republic: U19 League | ||||
12:00 | Liberec U19 | -- : -- | Zlin U19 | |
Ecuador: Liga Pro - First Stage | ||||
03:00 | LDU Quito | 5 : 0 | Imbabura | |
03:00 | Macara | -- : -- | Barcelona SC | |
Estonia: Meistriliiga | ||||
15:30 | Kuressaare | -- : -- | Tallinna Kalev | |
England: Championship | ||||
15:30 | Bristol City | -- : -- | Leicester | |
16:00 | Millwall | -- : -- | West Brom | |
18:00 | Cardiff | -- : -- | Sunderland | |
18:00 | Huddersfield | -- : -- | Coventry | |
18:00 | Hull | -- : -- | Stoke | |
18:00 | Norwich | -- : -- | Plymouth | |
18:00 | Preston | -- : -- | Rotherham | |
18:00 | QPR | -- : -- | Birmingham | |
18:00 | Sheffield Wed | -- : -- | Swansea | |
18:00 | Southampton | -- : -- | Middlesbrough | |
20:30 | Blackburn | -- : -- | Ipswich | |
23:00 | Watford | -- : -- | Leeds | |
England: League One | ||||
18:00 | Barnsley | -- : -- | Cambridge Utd | |
18:00 | Derby | -- : -- | Blackpool | |
18:00 | Exeter | -- : -- | Charlton | |
18:00 | Fleetwood | -- : -- | Cheltenham | |
18:00 | Lincoln | -- : -- | Leyton Orient | |
18:00 | Peterborough | -- : -- | Carlisle | |
18:00 | Port Vale | -- : -- | Bristol Rovers | |
18:00 | Reading | -- : -- | Northampton | |
18:00 | Shrewsbury | -- : -- | Oxford Utd | |
18:00 | Stevenage | -- : -- | Bolton | |
18:00 | Wigan | -- : -- | Burton | |
18:00 | Wycombe | -- : -- | Portsmouth | |
England: League Two | ||||
18:00 | Accrington | -- : -- | Morecambe | |
18:00 | AFC Wimbledon | -- : -- | Harrogate | |
18:00 | Barrow | -- : -- | Grimsby | |
18:00 | Bradford City | -- : -- | Tranmere | |
18:00 | Colchester | -- : -- | Newport | |
18:00 | Crawley | -- : -- | Doncaster | |
18:00 | Forest Green | -- : -- | Stockport County | |
18:00 | Gillingham | -- : -- | Crewe | |
18:00 | MK Dons | -- : -- | Walsall | |
18:00 | Salford | -- : -- | Sutton | |
18:00 | Swindon | -- : -- | Notts Co | |
18:00 | Wrexham | -- : -- | Mansfield | |
England: National League | ||||
18:00 | Boreham Wood | -- : -- | Dag & Red | |
18:00 | Dorking | -- : -- | Bromley | |
18:00 | Ebbsfleet | -- : -- | Southend | |
18:00 | Gateshead | -- : -- | Rochdale | |
18:00 | Hartlepool | -- : -- | FC Halifax | |
18:00 | Kidderminster | -- : -- | Altrincham | |
18:00 | Maidenhead | -- : -- | Aldershot | |
18:00 | Oldham | -- : -- | AFC Fylde | |
18:00 | Oxford City | -- : -- | Wealdstone | |
18:00 | Solihull Moors | -- : -- | Barnet | |
18:00 | Woking | -- : -- | Eastleigh | |
18:00 | York City | -- : -- | Chesterfield | |
England: National League North | ||||
16:00 | Gloucester | -- : -- | Brackley Town | |
18:00 | Alfreton | -- : -- | Rushall | |
18:00 | Banbury | -- : -- | Hereford | |
18:00 | Blyth | -- : -- | Curzon Ashton | |
18:00 | Boston Utd | -- : -- | Peterborough Sports | |
18:00 | Buxton | -- : -- | Chester | |
18:00 | Darlington | -- : -- | Chorley | |
18:00 | Farsley | -- : -- | Southport | |
18:00 | Scarborough | -- : -- | Warrington | |
18:00 | Scunthorpe | -- : -- | King’s Lynn | |
18:00 | South Shields | -- : -- | Spennymoor | |
18:00 | Tamworth | -- : -- | Bishop's Stortford | |
England: National League South | ||||
18:00 | Bath | -- : -- | Weymouth | |
18:00 | Chelmsford | -- : -- | Dartford | |
18:00 | Eastbourne Boro | -- : -- | Maidstone | |
18:00 | Farnborough | -- : -- | Chippenham | |
18:00 | Hampton & Richmond | -- : -- | Tonbridge | |
18:00 | Havant & W | -- : -- | Worthing | |
18:00 | Hemel Hempstead | -- : -- | Aveley | |
18:00 | St. Albans | -- : -- | Braintree | |
18:00 | Welling | -- : -- | Dover | |
18:00 | Weston-super-Mare | -- : -- | Taunton | |
18:00 | Yeovil | -- : -- | Torquay | |
20:00 | Truro | -- : -- | Slough | |
Zimbabwe: Premier Soccer League | ||||
16:00 | Highlanders | -- : -- | Simba Bhora | |
16:00 | Hwange | -- : -- | Bulawayo Chiefs | |
16:00 | Yadah | -- : -- | Dynamos |