England: Efl Cup
23:00 Manchester Utd -- : -- Nottingham
World: Fifa Club World Cup
22:00 Al Ahly -- : -- Auckland City
Spain: Laliga
23:00 Betis -- : -- Barcelona
Germany: Dfb Pokal
20:00 RB Leipzig -- : -- Hoffenheim
22:45 Mainz -- : -- Bayern Munich
France: Ligue 1
21:00 Angers -- : -- AC Ajaccio
21:00 Lille -- : -- Clermont
21:00 Nantes -- : -- Marseille
21:00 Reims -- : -- Lorient
21:00 Toulouse -- : -- Troyes
23:00 Lens -- : -- Nice
23:00 Lyon -- : -- Brest
23:00 Monaco -- : -- Auxerre
23:00 Montpellier -- : -- Paris SG
23:00 Rennes -- : -- Strasbourg
Portugal: Liga Portugal
22:00 Maritimo -- : -- FC Porto
00:15 Sporting CP -- : -- Braga
Turkey: Super Lig
17:00 Gaziantep -- : -- Hatayspor
17:00 Kasimpasa -- : -- Giresunspor
20:00 Galatasaray -- : -- Umraniyespor
20:00 Trabzonspor -- : -- Antalyaspor
Kuwait: Premier League
16:35 Al Sahel -- : -- Al Salmiya
19:15 Al Arabi -- : -- Al Kuwait
Iraq: Super League
14:30 Al Karkh -- : -- Erbil
14:30 Zakho -- : -- Al Naft
17:00 Naft Al-Basra -- : -- Al Talaba
19:30 Newroz -- : -- Al Diwaniya
Argentina: Copa Argentina
01:00 Defensa y Justicia -- : -- Ituzaingo
03:30 Huracan -- : -- Yupanqui
Italy: Serie C - Group A
16:30 Pordenone -- : -- Renate
20:00 FeralpiSalo -- : -- Padova
20:00 Lecco -- : -- AlbinoLeffe
20:00 L.R. Vicenza -- : -- Novara
20:00 Pergolettese -- : -- Juventus U23
20:00 Piacenza -- : -- Sangiuliano City
20:00 Pro Sesto -- : -- Mantova
20:00 Pro Vercelli -- : -- Pro Patria
20:00 Trento -- : -- Arzignano
20:00 Virtus Verona -- : -- Triestina
Italy: Serie C - Group C
16:30 Giugliano -- : -- ACR Messina
16:30 Monterosi -- : -- Pescara
16:30 Potenza -- : -- Avellino
20:00 Catanzaro -- : -- Turris
23:00 Fidelis Andria -- : -- Virtus Francavilla
23:00 Foggia -- : -- Taranto
23:00 Juve Stabia -- : -- Crotone
23:00 Latina -- : -- Viterbese
Italy: Serie D - Group A
16:30 Vado -- : -- Castellanzese
Italy: Serie D - Group E
16:30 Pianese -- : -- Follonica Gavorrano
Italy: Coppa Italia
20:00 Fiorentina -- : -- Torino
23:00 AS Roma -- : -- Cremonese
Kenya: Premier League
15:00 Leopards -- : -- Vihiga
15:00 Mathare Utd. -- : -- Police FC
15:00 Wazito -- : -- Talanta FC
Malta: Premier League
21:00 Sirens -- : -- Valletta
Liberia: Lfa First Division
20:00 LPRC Oiler -- : -- Jubilee
India: I-League
14:00 Real Kashmir -- : -- Aizawl
16:30 Kenkre -- : -- Punjab
Mexico: Liga De Expansion Mx - Clausura
02:05 Alacranes de Durango -- : -- Cancun
04:05 Atlante -- : -- Zacatecas Mineros
06:05 Dorados de Sinaloa -- : -- Pumas Tabasco
02:00 Tlaxcala -- : -- Alebrijes Oaxaca
Netherlands: Eredivisie
22:00 Waalwijk -- : -- G.A. Eagles
Poland: Ekstraklasa
21:00 Legnica -- : -- Lech Poznan
Republic Of The Congo: Ligue 1
16:00 Nathalys -- : -- Otoho d'Oyo
18:00 V. Club Mokanda -- : -- Diables Noirs
Saudi Arabia: Division 1
15:35 Al-Shoalah -- : -- Hajer
15:45 Al Arabi -- : -- Al-Qaisumah
15:50 Al-Hazem -- : -- Al Orubah
16:05 Al Ain -- : -- Al-Sahel
Scotland: Premiership
22:45 Aberdeen -- : -- St. Mirren
22:45 Celtic -- : -- Livingston
22:45 Hearts -- : -- Rangers
22:45 Kilmarnock -- : -- Dundee Utd
22:45 Motherwell -- : -- St Johnstone
Switzerland: Swiss Cup
22:15 Grasshoppers -- : -- Basel
United Arab Emirates: Presidents Cup
16:10 Al Ain -- : -- Khorfakkan
16:20 Al Jazira -- : -- Gulf Heroes
19:30 Al Bataeh -- : -- Ittihad Kalba
19:30 Al Wasl -- : -- Al Fujairah
Iran: Persian Gulf Pro League
13:30 Tractor -- : -- Foolad
14:30 Malavan -- : -- Nassaji Mazandaran
14:30 Sepahan -- : -- Gol Gohar
16:30 Persepolis -- : -- Aluminium Arak
Honduras: Liga Nacional - Clausura
00:30 Real Sociedad -- : -- Honduras Progreso
01:00 UPNFM -- : -- Victoria
Hungary: Hungarian Cup
20:00 MTK Budapest -- : -- Mezokovesd-Zsory
Brazil: Campeonato Paranaense
02:00 Foz do Iguacu -- : -- Sao Joseense
01:15 Athletico-PR -- : -- Azuriz
03:30 Maringa FC -- : -- Cascavel
03:30 Operario -- : -- Aruko Sports
Belgium: Jupiler Pro League
20:45 Eupen -- : -- Genk
Belgium: Challenger Pro League
20:30 Club Brugge KV U23 -- : -- Lierse K.
Belgium: Belgian Cup
22:45 Royale Union SG -- : -- Antwerp
Brazil: Campeonato Alagoano
02:30 ASA -- : -- CRB
02:00 CSE -- : -- Murici
Brazil: Campeonato Baiano
02:30 Juazeirense -- : -- Bahia de Feira
01:15 Alagoinhas -- : -- Itabuna
03:30 Barcelona -- : -- Bahia
Brazil: Campeonato Carioca - Taca Guanabara
21:30 Audax RJ -- : -- Bangu
01:00 Botafogo RJ -- : -- Nova Iguacu
03:10 Flamengo RJ -- : -- Boavista
Brazil: Campeonato Cearense
02:00 Ferroviario -- : -- Ceara
02:00 Maracana -- : -- Iguatu
02:00 Caucaia -- : -- Guarani de Juazeiro
02:45 Fortaleza -- : -- Atletico-CE
Brazil: Campeonato Gaucho
01:00 Aimore -- : -- EC Sao Jose
02:00 Esportivo -- : -- Gremio
03:30 Brasil de Pelotas -- : -- SER Caxias
Brazil: Campeonato Goiano
21:30 Inhumas -- : -- Goias
21:30 Ipora -- : -- Goianesia
01:30 Vila Nova FC -- : -- Gremio Anapolis
02:30 Anapolis -- : -- Goiania
02:30 Aparecidense -- : -- Morrinhos
Brazil: Campeonato Matogrossense
02:00 Academia -- : -- Dom Bosco
02:00 Cuiaba -- : -- Sport Sinop
02:00 Luverdense -- : -- Uniao Rondonopolis
02:30 Operario VG -- : -- Nova Mutum
Brazil: Campeonato Paulista
03:35 Mirassol -- : -- Palmeiras
Hungary: Otp Bank Liga
20:30 Paks -- : -- Ferencvaros
Brazil: Campeonato Pernambucano
22:00 Caruaru -- : -- Salgueiro
00:00 Sport Recife -- : -- Afogados da Ingazeira
01:00 Central SC -- : -- Ibis Sport Club
02:00 Petrolina -- : -- Santa Cruz
Colombia: Primera A - Apertura
02:10 America De Cali -- : -- U. Magdalena
Costa Rica: Primera Division - Clausura
23:00 Grecia -- : -- Herediano
Czech Republic: Mol Cup
17:00 Ceske Budejovice -- : -- Hradec Kralove
Egypt: Division 2 - Group C
16:00 Abu Qir Semad -- : -- El Olympi
16:00 Baladiyat El Mahalla -- : -- Tanta
16:00 El Mansoura -- : -- Kafr El Sheikh
16:00 Gomhoriat Shebin -- : -- El Dabaa
16:00 Nabarouh -- : -- Al Magd
16:00 Proxy -- : -- Pioneers
16:00 Salloum -- : -- Dekernes
El Salvador: Primera Division - Clausura
00:00 11 Deportivo -- : -- Dragon
00:00 Aguila -- : -- Metapan
00:00 Atletico Marte -- : -- FAS
00:00 Jocoro -- : -- Alianza FC
00:00 Luis Angel Firpo -- : -- Platense Municipal
00:00 Santa Tecla -- : -- Chalatenango
England: League One
22:45 Oxford Utd -- : -- Barnsley
Germany: Regionalliga North
21:00 Werder Bremen II -- : -- Phonix Lubeck
Greece: Gamma Ethniki - Group 1
16:00 Apollon Paralimniou -- : -- F.C. Pandramaikos
Guatemala: Liga Nacional - Clausura
20:00 Guastatoya -- : -- Malacateco
20:00 Santa Lucia -- : -- Xinabajul
21:00 Iztapa -- : -- Municipal
01:00 Deportivo Mixco -- : -- Xelaju
02:00 Antigua -- : -- Deportivo Achuapa
Azerbaijan: Premier League
14:00 Gabala -- : -- Sabah Baku
16:30 Neftci Baku -- : -- Zira
World: Club Friendly
11:00 FK Zorya Luhansk -- : -- Horsens
11:30 Zhodino -- : -- Dynamo Brest
12:00 Hegelmann -- : -- Dainava Alytus
12:30 Ranheim -- : -- Rosenborg
13:00 Din. Bucuresti -- : -- CSM Slatina
13:00 FC Minsk -- : -- Ostrovets
13:00 Politehnica Timisoara -- : -- Corvinul Hunedoara
13:00 Sparta Prague B -- : -- Hostoun
13:30 Ostrava B -- : -- Slavia Prague B
14:00 Grobina -- : -- Banga
14:00 Kosice -- : -- Trebisov
14:00 Neman -- : -- Belshina
14:00 Otelul -- : -- Yenisey
14:00 Stezyca -- : -- Cartusia Kartuzy
14:00 Stomil Olsztyn -- : -- Jagiellonia II
15:00 Budaorsi SC -- : -- Szekszardi
15:00 Cherno More -- : -- Sozopol
15:00 Concordia -- : -- Besa 1976
15:00 Helsingor -- : -- Struga
15:00 Molde -- : -- Brattvag
15:00 Ohrid -- : -- Bregalnica Stip
15:00 RFS -- : -- FK Panevezys
15:00 Rubin Kazan -- : -- Navbahor Namangan
15:00 Velez Mostar -- : -- Vorskla Poltava
15:30 Kauno Zalgiris -- : -- BFC Daugavpils
15:30 O. Ljubljana -- : -- Rudes
16:00 Alashkert -- : -- Yenisey
16:00 Decic -- : -- Mura
16:00 Koper -- : -- Rudar
16:00 Landskrona -- : -- Trelleborg
16:00 ND Gorica -- : -- Primorje
16:00 Podbeskidzie -- : -- Minaj
16:00 R. Rzeszow -- : -- BW Linz
16:00 Septemvri Sofia -- : -- Neftchi Fargona
16:00 Veles Moscow -- : -- Volgar-Astrakhan
16:00 Voska Sport -- : -- Pobeda
16:00 Zalgiris -- : -- Dinamo Tbilisi
17:30 Shakhtar Donetsk -- : -- Maribor
18:00 Cherno More -- : -- Dunav Ruse
18:00 Trinec -- : -- Hlucin
18:30 Rosice -- : -- Bohunice
19:00 Domzale -- : -- Khobi
19:30 Slovan Bratislava B -- : -- I. Bratislava
20:00 Olimpia Elblag -- : -- Jaguar Gdansk
20:00 Toluca -- : -- Houston Dynamo
20:00 Weindorf St. Anna -- : -- Weinland Gamlitz
20:30 1980 Wien -- : -- Schwechat
20:30 KAC 1909 -- : -- Treibach
21:00 Fernwald -- : -- Steinbach Haiger
21:00 Ostrowiec Swietokrzyski -- : -- Korona Rzeszow
21:15 Spvgg Ansbach 09 -- : -- Kornburg
21:30 Berbourg -- : -- Syra Mensdorf
21:30 Bonner -- : -- Porz
21:30 Bottrop -- : -- Kleve
21:30 FC Koln -- : -- Konigsdorf
21:30 Hadamar -- : -- Gonsenheim
21:30 Jeunesse Esch -- : -- Fola
21:30 Sturm Graz -- : -- SC Weiz
21:45 TUS Dietkirchen -- : -- Niederrossbach
22:00 Breidablik -- : -- Hafnarfjordur
22:00 DC United -- : -- Charlotte
22:00 Hurth -- : -- Ahrweiler
00:00 Orlando City -- : -- Minnesota United
00:00 Vancouver Whitecaps -- : -- DC United
03:00 Aucas -- : -- LDU Quito